Erdőfürdőzés

Töltődj a természet segítségével a Börzsönyben

Mit érdemes tudni az erdőfürdőzésről?

A japánok alkották meg az erdőfürdőzés vagyis a shinrin-yoku kifejezést annak leírására, amit a világ számos kultúrája ismer évezredek óta; hogy a természet varázslatos, helyreállító és gyógyító hatású a testre és az elmére egyaránt.

Az erdőfürdő gyakorlásakor az úgynevezett meghívásokon keresztül kiterjesztjük érzékszerveinket a minket körülvevő természetes, élő környezet irányaiba és az észleléseinken keresztül teret engedünk a bennünk feljövő érzéseknek, gondolatoknak. Mindezt csendes, lassú séta közben, szemlélődés és vezetett relaxáció általi elmélyült pillanatokban.

Ha egyénileg, erdőfürdő vezető nélkül szeretnéd kipróbálni, akkor ajánlom figyelmedbe a letölthető anyagomat, amely 7 érdekes erdőfürdő meghívást (azaz a természetben megélhető szemlélődő gyakorlatot) és néhány gyakorlati tanácsot tartalmaz.

Az erdőfürdőzés és az erdőben töltött idő előnyei

Köztudott és már több kutatás által is bebizonyított tény, hogy a természetben eltöltött kis idő is kifejezetten előnyös hatással lehet általános egészségünkre és jólétünkre.

Melyek ezek?

Csökkenti a stresszt

A mindennapjainkban nem tudjuk elkerülni a stressz hatásait, de jó ha tudjuk miképpen tudjuk a negatív hatásokat csökkenteni. A természetben töltött idő csökkenti a kortizol és az adrenalin stresszhormonjaink szintjét. A mindennapi környezeti mérgek tengeréből (24 órás hírek, digitális toxinok, munkahelyi határidők stb) érkező negatív hatások nagy nyomást helyeznek ránk. Szervezetünk folyton a „harcolj vagy menekülj” állapotban van.

Az erdőfürdő gyorsan és hatékonyak képes az idegrendszerünket újraindítani. Segít továbbá a vérnyomás csökkentésében és a pulzusszám normalizálásában.

Javítja a hangulatot

Fokozza az immunrendszer működését

A fák és növények által kibocsájtott úgynevezett fitoncidek belélegzése hatalmas lökést ad az immunrendszernek. Növeli a szervezet természetes ölősejtjeinek (Natural killers – NK) számát és aktivitását, ezáltal fokozza a szervezet kórokozókkal és daganatos sejtekkel szembeni védekezésének hatását. (Forrás: ITT)